מאמרים

האם עדשות יומיות משתלמות כלכלית מול עדשות מגע רגילות?

בעולם כיום ישנם מיליוני אנשים אשר עושים שימוש במשקפיים ועדשות מגע, ולא מעט מחקרים מראים כי ייתכן ובשנים הקרובות נחווה בעלייה במספר המשתמשים. אך עם התפתחות הטכנולוגיה והופעתן של עדשות המגע, אנו יכולים לראות כי הבחירה בין משקפיים לעדשות הופכת לקלה הרבה יותר ועוד אנשים מצטרפים אל השימוש בעדשות מגע השונות. ההתפתחות הטכנולוגית לא רק הפכה את עדשות המגע להיות נוחות יותר מבעבר, אלא גם עזרה בייצור לא מעט אפשרויות של עדשות מגע לשימוש. כיום ישנם 2 סוגים עיקריים של עדשות מגע אשר נחשבים לפופולריים ביותר, אחת מהן היא עדשה יומית והשנייה היא עדשה רגילה אבל מה מהן משתלם יותר כלכלית?

עדשות מגע יומיות?

עדשות מגע יומיות שלא כמו בעבר מתאימות כיום למגוון רחב של בעיות עיניים, החל מצילינדר(עד 2.25)  ועד למספרים גבוהים במיוחד. עם זאת השימוש בהן מוגבל בין 10 שעות עד ל 12 כמובן תלוי באדם המשתמש בהן ובאופן השימוש אותו הוא עושה. אך מלבד זאת עדשות מגע יומיות נחשבות גם לדקות מאוד.
בנוסף עדשות מגע יומיות חוסכות כמה פעולות וגם הוצאות כספיות, למשל בשימוש בעדשות מגע יומיות לא תזדקקו לתכשירים שונים על מנת לנקות אותן עם סיום השימוש, מה שעלול לחסוך כסף וגם יחסוך לכם התעסקות לפני השינה. מחירי עדשות המגע נעים בין 87 שקלים לקופסת עדשות המכילה 30 עדשות ועד 270-450 שקלים לחבילת חסכון בעלת 90 עדשות מגע.

עדש מגע "רגילות"

עדשות מגע רגילות נקראות גם חודשיות או תקופתיות, הן מתאימות לשימוש לאורך זמן ומחזיקות במלאי אפשרויות רחב יותר משל עדשות מגע יומיות. עם זאת השימוש בהן מלווה למשל בקנייה של תמיסות שונות אשר אמורות לשמור על ניקיון העדשה, ועלות כל תמיסה כזו נעה בין 75 שקלים עד 130 שקלים וכמובן שהמחיר משתנה בהתאם לייצרן. זמן השימוש בעדשות מגע רגילות מעט ארוך יותר משל עדשות מגע יומיות והוא נע בין 10 שעות עד ל15 שעות. המחיר עבור עדשות "רגילות" משתנה ותוכלו למצוא חבילת עדשות מגע המכילה 6 עדשות בסכום של 88 שקלים עד 250.