מאמרים

מגמות בשוק הדיור באילת

רבים ממשקיעי הנדלן בישראל מחפשים בשנים האחרונות אחר אפיקי השקעה חדשים, כמובן שישנם שווקי נדלן ואזורים גיאוגרפיים מזמינים, כמו שכונות חדשות שנבנות או נדלן בחול. אך יחד עם זאת באילת אשר כן חוותה את השלכות בועת הנדלן ואת התנודות שהביאו עם תקופת הקורונה, נשארה תמיד בחוד ההתפתחות העירונית והמסחרית בארץ.

דירות יוקרה של אברהמי באילת

השוק בעבר

יחד עם בועת הנדלן שגדלה בארץ, אילת שמרה רוב הזמן על מחירי דיור שפויים יחסית, אבל יחד עם זאת היכולת למכור נדלן לווה לא אחת בקשיים הנובעים מסיבות שונות ולא פעם עמדו דירות בעיר למכירה מעל ל300 ימים. בשנת 2018 נרשמה אחת מירידות המחיר החדות ביותר בשוק הדירות, כאשר מחירי הדירות ירדו בקרוב ל10 אחוזים ואיתו גם כושר הקנייה וההשקעות. כל אלו הצטרפו גם לירידה בהשקעה זרה וגרם למצב של קיפאון כמעט מוחלט בעיר הנופש הנצחית.

השוק בהווה

אך ההווה נראה הרבה יותר ורוד מאשר אדום לעיר התיירות הרשמית של ישראל, כאשר נבנים עוד ועוד פרויקטים המהווים כיום כמעט חלק מהנוף הטבעי של העיר. את אלו נוסיף את העובדה כי פינוי שדה התעופה במרכז העיר פינה מקום של 140 דונם! אלו יכולים לשמש למטרות מסחר ואכלוס, כל אלו הופכים את העיר אילת בת 60 אלף התושבים ו3 מיליון התיירים בשנה, לעיר תיירות אמיתית עם השקעות נדלן מניבות ואזור סחר חופשי ומתפתח.

שוק בעתיד

אבל התכניות של אילת להיות עיר תיירות רצינית וגדולה לא נשארים רק בפרויקטים של היום.עד 2028 יתווספו לאילת עוד 6000 חדרי מלונות, מגרש גולף ורכבת מהירה אשר תתחבר אל נמל חדש בצפון העיר. יחד לכל אלו תוסיפי שלושה פארקי תעשייה שכבר בימים אלו נמצאים בשלבי בנייה וקיבלנו את הפתח לעיר חכמה המחברת את ישראל אל מרכז הסחר של אירופה, אפריקה ואסיה. חשוב גם לזכור כי אילת מוכרזת כאזור סחר חופשי, מה שהופך את עיר התיירות הרשמית של ישראל שדשדשה אי שם בתחילת שנות האלפיים, לאחת מהערים המרכזיות של המזרח התיכון.