מאמרים

מנגו קפוא לעומת מנגו טרי

ירקות ופירות נחשבים למזונות שדי חשובים לגוף האדם, הינם אחראים על מגוון רחב של פעולות קריטיות שהגוף אמור לבצע. מבין הפעולות אותן מבצע הגוף שלנו בעזרת מרכיבי הפירות והירקות, אלו גדילת שיער, חילופי חומרים ופליטה של חומרים שונים מהגוף. מבין המגוון הרחב של הפירות והירקות, לכל אחד מהם תפקיד כזה או אחר על הגוף שלנו והפעולות שהוא אמור לבצע, כמו המנגו שלו מגוון סגולות. אך עם המודעות שעולה בכל הקשור לחשיבותם של פירות וירקות בתפריט האוכל שלנו, עולה גם השאלה בנוגע לזמינותם של אותם פירות. מה עדיף? מנגו שנקנה במצב קפוא או מנגו שנקנה טרי?

מה היתרונות באכילת מנגו?

את היתרונות הרבים של המנגו אפשר למנות על פני כמה דפים, אבל ישנם כמה יתרונות שהינם חשובים ורלוונטיים לכולם(לא שחלילה ראיית לילה היא לא חשובה, כן?). אחד מאותם יתרונות והמפתיע מבניהם הוא כמובן הטיפול בסוכרת סוג 2, כאשר עלי המנגו ידועים כגורם להורדת הסוכר. אבל גם אכילת מנגו שהינו בעל ערך גלקימי(סוכרי) נמוך, עוזר להתגבר גם על חסך במתוק ואינו מתפרק בגוף כמתוקים אחרים כמו שוקולד או פחמימה. יחד עם זאת המנגו יכול להיות מעולה גם עבור שמירה תקינה של משקל הגוף, מכיוון שפרי המנגו מלא סיבים תזונתיים שעוזרים בעיכול ופירוק האוכל אך גם שומרים על תחושת שובע לאורך זמן.
אבל כל היתרונות הללו עדיין לא כוללים ויטמינים, לכן חשוב להכיר כי פרי המנגו "מפוצץ" בוויטמין A שעוזר בשמירה על לחות העור והעיניים.

מנגו קפוא או מנגו טרי?

עד השנים האחרונות האמונה הרווחת הייתה כי פירות קפואים אינם טובים כפירות קפואים, אמנם המחשבה הזו היא כמעט נכונה. הרי ברור כי העדיפות היא אכילת פרי בשל וטרי שנקטף לא מזמן, אבל לא מעט מחקרים מראים כי סוגים רבים של פירות קפואים מצליחים לא רק לשמר על הערכים התזונתיים שלהם ועל סך הוויטמינים שהם מכילים, אלא אף להכפיל אותם. עם זאת הזמינות לפירות קפואים כיום הולכת וגדלה כמו הביקוש של מנגו קפוא עבודי, כך שניתן לא רק למצוא בקלות מנגו כשלא בזמן העונה, אלא גם לקבל זאת תוך שעות ספורות.