מאמרים

רבותי ההיסטוריה חוזרת

רבותי ההיסטוריה חוזרת. אפילו כתבנו על זה שיר. אם למדנו משהו בהיסטוריה של האנושות, זה שההיסטוריה חוזרת על עצמה, האדם לא לומד גם כשזו מכה כואבת ומחרידה כמו השואה. האנטישמיות מתבשלת לה על אש קטנה ויהודי אירופה טומנים ראשם בחול. כאילו זה לא נוגע להם. כאילו לפני שמונים שנה לא טבחו שישה מיליונים יהודים בשואה. התפרצויות שנאה נגד יהודים מתרחשות ברחבי אירופה והיהודים מתנהגים בדיוק כמו אז. לפעמים זה פשוט בלתי נתפס כמה האדם מטומטם או עיוור והנוחות ורווחה כלכלית מבלבלת עד כדי כך. הפעם גלי האנטישמיות באים מהצד האסלמי והם לא סתם בשנים האחרונות מגיעים לאירופה בהמוניהם, בנוסף האירופיים פתחו את דלתם לכל המהגרים האסלמיים והיום אירופה מוצפת בהם ומטרתם גלויה לכל. האסלאם רוצה להשתלט על כל העולם והיהודים עומדים בדרכם. את האסלמיים לא ניתן לקנות בכסף או בכל דבר אחר.

בחודשים האחרונים כולם עסוקים במגפת הקורונה אבל לא רחוק היום שהאנטישמיות תגבר וההיסטוריה תחזור על עצמה ולמרות שיש כאלה שיגידו שהאנושות לא כמו שהייתה לפני שמונים שנה, אנחנו למדים שהאנושות לא לומדת לקח. ההיסטוריה רוויה בשנאה ופשעים נגד האנושות מתרחשים יום יום וכל ארגוני השלום למיניהם כאילו לא רואים. הכול אינטרסים כספיים והסכמים שנכתבים מתחת לשולחן, האנושות לא מעניינת אותם כלל. גם ארגוני הקהילה היהודית באירופה, כולם על הנייר, אין להם באמת הכוח לעשות משהו. האנטישמיות פעם הורגשה בעיקר באירופה, היום היא נמצאת בעולם כולו ואין מקום על פני כדור הארץ שהיהודי ירגיש בטוח ומוגן.

העם היהודי קיים בעולם כי יש לו תפקיד, לא סתם אנו נקראים אור לגויים והאנטישמיות תגבר עד שעמנו היקר לא יממש את היעוד שלו שזה להביא את כל באי עולם להכרת בורא עולם. אין לנו ברירה אנחנו יכולים להמשיך לברוח מתפקידנו ולהמשיך לנסות למצוא חן בעיני אומות העולם, אבל כלום לא יעזור. בחודשים האחרונים אנו עדים לווירוס הקורונה שפלש לכל האנושות והווירוס הזה הוא סימן ליחסים הרעים ביננו בני האדם ולא רחוק היום שכל האנטישמים יאשימו את היהודים בווירוס הזה. הכול זה סימנים של הטבע שיחייב אותנו לממש את תפקידנו בטוב או ברע.